האי בקצה האוקיינוס/ עמרי גלפרין

האי בקצה האוקיינוס/ עמרי גלפרין

אי שם באמצע האוקיינוס האטלנטי הצפוני ממוקמים שמונה עשר איי פארו. באחד מהם גר יון, נער צעיר שנאלץ לפרנס את משפחתו בעקבות שכרותו של אביו. באחד מביקוריו באי השכן, בעת שרצה למכור לסוחר מקומי דגים שלכד, הכיר יון נערה צעירה ויתומה ולה רק סבתא ואח אלים במיוחד. במטרה לסייע לה במאבקה אל מול אחיה, ביצע יון יחד עם חברו הנריק מעשה לא צפוי שלוקח את העלילה אל הקצה.

האי בקצה האוקיינוס מוביל את הקוראים אחורה בזמן, אל תקופה שבה לתושבי האיים לא היה חשמל, טלפון או כל אמצעי מודרני. חייהם היומיומיים היו רצופים בהתמודדות כמעט קבועה עם הרוחות החזקות, עם הגשמים ועם זרמי האוקיינוס האימתניים. זהו סיפור מפתיע ומרגש המכניס את הקוראים אל עולם מרתק שבתוכו תרבות ומנהגים ייחודיים, תיאורי נופים מרהיבים, מאכלים אותנטיים, ציד לווייתנים ואורחות חיים לא שגרתיים. העלילה מעלה שאלות על מוסר וחברות העומדת למבחן ברגעים של משבר קיצוני.

האי בקצה האוקיינוס הוא מסע בדמיון אל עבר עולם אמיתי.

עמרי גלפרין הינו עיתונאי, בימאי ומרצה בתחום המסעות והתיירות. בזמן כתיבת רומן ביכורים זה התגורר במשך שנתיים באיי פארו יחד עם בני משפחתו, שם חקר והתוודע אל התרבות המקומית ומאפייניה ושילב אותה כחלק בלתי נפרד מעלילת הספר. ( הוצאת אוריון , 2020 )

על העבודה עם יוספה:

לפני שנים אחדות התגוררתי באיי פארו. זו קבוצה של 18 איים קטנים עם כ – 50,000 תושבים ויקנגים. האיים ממוקמים בין איסלנד לנורבגיה, בצפון האוקיינוס האטלנטי.  אהבת הכתיבה תמיד היתה בי ועוד יותר מכך אהבה לתרבויות. בהיותי עיתונאי בתחום התיירות והמסעות סקרתי עשרות ארצות וחוויות – אך ספר, מעולם לא העזתי לכתוב.   וכך ביום מן הימים החלטתי להתחיל ולכתוב ספר עלילתי שכל התרחשותו באיים. בספר שילבתי את אוצרות התרבות הגלויים והחבויים של בני ובנות האיים אליהם הגעתי במחקרי. זה לא ספר עלי ועל מסעי – אלא ממש רומן אמיתי שמתרחש במקום רחוק, מפתיע ולא מוכר.

לאחר כמה חודשי כתיבה החלטתי שצריך להתמקצע, לחדד, לשייף ולפתח את העלילה נכון. הדבר החכם המיידי שיכולתי לעשות הוא לפנות ליוספה אבן שושן, עורכת ומלווה ספרותית מקצועית שידעה בכל נקודת זמן של כתיבה, ובכמה מפגשים אישיים, שהתקיימו ביננו במרחק יבשות, לתת לי פתרונות לדילמות ספרותיות, לכוון אותי ולשייף את העלילה, לזרוע מתח ולמקם לו גילוי.  בתום הכתיבה יוספה גם ביצעה את העריכה הספרותית הכוללת לספר.

אין ספק שלמדתי המון, הספר כבר יצא לאור והביקורות מחבקות. וכל שנותר לי, הוא רק להודות ליוספה וכמובן לעבוד על הספר הבא…

יש לך רעיון שמתרוצץ בראש ורוצה להפוך אותו לסיפור?

סדנת כתיבה יוצרת

אחת לשבועיים בתל אביב, מגיעים לקבל השראה וכלים לכתיבה ומתחילים לכתוב

קורס כתיבה אונליין

*מחיר השקה לזמן מוגבל. חבל לפספס!